View Single Post
Stary 21-12-2019, 17:10   #27
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: co jest powodem nierównej pracy silnika i szarpania podczas jazdy

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmiana silnika była w maju 1998. Już wcześniej o tym pisałem.
nie pisałeś kolego o tym wcześniej, dokładnie sprawdziłem posty i nie wiem skąd masz takie filmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że u "ciebie było to samo" nie znaczy że u autora posta jest to samo bo to jak wróżenie z fusów czy szklanej kuli
Cytat:
Napisał darkoser0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam czarną pokrywę i nie nie bylem przy tym,ponieważ chodzę do pracy codziennie.Może i dali za małą widzę że ten drugi mechanik lepiej podchodzi do sprawy tylko popatrzy mi na niego dopiero po świętach.Po odpieciu przepływomierza nic się nie działo.Przekładałem na drugi sprawny nic to nie zmieniło chyba,że wtyczka.Możliwe,że źle to zaślepili.Ktoś naprawdę chętny musi na to spojrzeć bo mnie brak już pomysłów ale skoro chodził dobrze po chwilowym od pięciu wakuometra nastąpiła poprawa może ten egr'a to rzeczywiście sprawa nie zamknięta
Z rzeczy które możesz sam sprawdzić aby nie jechać do mechanika:
1. jak wygląda filtr powietrza ?
2.czy nie ma oleju nagromadzonego na świecach ( nieszczelna uszczelka pokrywy zaworów )
3. odkręć zaworek listwy wtryskowej i sprawdź czy nie ma w niej powietrza po wciśnięciu zaworka powinna polecieć sama benzyna
4. przewody WN spryskaj po ciemku wodą i zobaczy czy nie ma przeskoków iskry
5. świece czy nie mają popękanych koronek i czy nadają się w ogóle do użytku
6. czy nie spadł nigdzie żaden wężyk z podciśnień podczas gdy silnik strzelił sobie w dolot
7. Sonda lambda pod kolektorem wydechowym lubi się przetrzeć i dotykać do masy patrz mój przykład ( moja sonda z mondeo mk2 )

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem