View Single Post
Stary 02-11-2016, 14:30   #11
_vinci_
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: MONDEO MK V
Silnik: EcoBoost 1,5 160KM
Rocznik: 2016
Postów: 89
Domyślnie Odp: czujniki ciśnienia TPMS - czy pasują z poprzedniej generacji autka ?

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przerzuciłem przedwczoraj koła (na nowy komplet z oryginalnymi czujnikami ciśnienia). Podpompowałem, wyzerowałem czujniki ciśnienia i wyjechałem na autostradę. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów czujniki kolejno aktywowały się wyświetlając rzeczywiste ciśnienie. Tak, że mogę potwierdzić, że jak ktoś ma oryginalne czujniki Forda, to automatycznie aktywują się po przejechaniu pewnego dystansu (tak jest to opisane w instrukcji) - nie trzeba odwiedzać serwis

Więcej informacji w wątku:

http://forum.fordclubpolska.org/show...232134&page=28
Ja mam dwa komplety oryginalnych kół z oryginalnymi czujnikami: zimówki i letnie.
W zeszłym roku odbierając auto miałem założone koła zimowe (luty) i wszystkie czujniki mi działały. Po przełożeniu na letnie i wyzerowaniu czujników też nie było problemu. Teraz po założeniu ponownie zimówek auto po przejechaniu kilkunastu km wywaliło komunikat "awaria czujników ciśnienia" - najpierw lampka migała, potem świeciła na stałe. Zresetowałem czujniki, komunikat zniknął, pojawiły się wartości ciśnienia przy kołach, ale znów po przejechaniu kilkunastu kilometrów stało się to samo.
Czy miał ktoś z Was podobnie i jakie było rozwiązanie?
_vinci_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem