View Single Post
Stary 31-10-2011, 17:26   #4
focus_fan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2011
Model: Ford Focus I
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Tłusta szyba - czyli mega problem

Cytat:
Napisał aleksander76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,
przed dwoma tygodniami kupiłem Fokusa mkII i od tego czasu mam problem z zatłuszczonymi szybami. W moim poczciwym eskorcie nic takiego nie miało miejsca.

Największa wtopa jest widoczna gdy jadę pod słońce. Promienie słoneczne padając na szybę ujawniają duże refleksy. Starałem się wyczyścić ten syf domowym płynem do mycia szyb, ale nic z tego. Macie jakieś pomysły jak to ogarnąć?

Słyszałem, że trudno w takiej sytuacji dobrać dobry płyn do umycia zatłuszczeń drogowych na przednich szybach. Ktoś ze znajomych polecał mi ocet, co o tym sądzicie?

Pozdr.
Stary Wyjadacz
Hejka,
jeśli masz odwagi to użyj rozpuszczalnika na pewno sobie z tym poradzi, ale może uszkodzić lakier i uszczelki. Ja kiedyś z rozpędu chlapnąłem za dużo, pociekło na gumy i dramat. Na słońcu popękały i potem przy każdym deszczu miałem mini powódź w aucie.

Lepiej sięgnij po równie skuteczne albo bezpieczne środki do mycia. Od znajomego słyszałem, że MaxMaster wprowadził nową serię środków do pielęgnacji. Mają nawet specjalny do szyb, taki dwufazowy bodaj, a na pewno dwukolorowy.

Pozdrawiam,
Focus Fan
focus_fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem