View Single Post
Stary 20-09-2017, 21:38   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana sprężyn przód jak to zrobić w ST220

Cytat:
Napisał Oscardelahoya Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy tam tez sa te same co w st220 bo samochod siedzi nisko jak st220
skoro w katalogu masz oddzielnie sprężyny do ST220 a oddzielnie do 2.2 TDCI to nie są te same. podobnie jest z wahaczem z przodu. inny jest dla ST220 a inny dla wszystkich pozostałych wersji silnikowych. ja u siebie jak przerabiałem zawieszenie przednie po dołożeniu błotników z st220 to wymieniłem też sworznie w wahaczach z przodu na te od st220 bo to w zasadzie jedyna istotna różnica z przodu (oczywiście poza sprężynami)

Cytat:
Napisał Adept Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Padnięte łożysko powoduje uszkodzenie sprężyny
kolego sprężyny z reguły padają z powodu "zmęczenia" materiału połączonego z korozją a przy okazji pęknięcia z reguły pada łożysko mcphersona bo wypadają z niego kulki lub uszkadza je ostra końcówka pękniętej sprężyny a nie odwrotnie jak napisałeś. jeszcze nie widziałem żeby przytarte łożysko uszkodziło sprężynę a trochę tego towaru przerobiłem

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 20-09-2017 o 21:41
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem