View Single Post
Stary 02-09-2017, 15:59   #1
gruby33
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą

Na początku powiem, że jestem trochę zły gdyż miałem więcej zdjęć, łącznie z zaczepami poduszki ale niechcący je skasowałem i finalnie zostały tylko te 4 :/

Kierownicę miałem dosyć wytarta. Nie była to skóra tylko tworzywo. Początkowo rozglądałem się za całą kierownicą ale cenowo w dobrym stanie to spory wydatek.

Na allegro znalazłem ofertę pokrowców szytych na miarę. Cenowo wyszło 80zł + wysyłka.
Finalnie jestem zadowolony z efektu wizualnego oraz dotykowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czas potrzebny łącznie to około 5-6 godzin niestety.
Najlepiej zdemontować kierownicę i robić to w domu na stole.

Po kolei:
- odłączamy aku
- zdejmujemy górną osłonę kolumny kierownicy (2 zatrzaski po lewej i prawej stronie widoczne po przekręceniu kierownicy)
- demontaż poduszki (wkładamy płaski szeroki śrubokręt tak jak widać od tyłu w taki rowek i podważamy do góry jednocześnie ciągnąc z umiarem za poduszkę - poduszka trzyma się na takim grubym drucie, który trzeba właśnie podważyć).
- odpinamy kable i klucz 22 i ściągamy kierownicę
- pokrowiec musimy idealnie dopasować i ułożyć na kierownicy
- miejsca gdzie jest łączona skóra gładka z perforowaną zaznaczmy na kierownicy i wycinamy w kierownicy rowki aby te łączenia się tam schowały (aby nie było zgrubienia po założeniu)
- ponownie zakładamy pokrowiec i idealnie dopasowujemy
- zaczynamy od ramion kierownicy, które najlepiej podkleić budaprenem od frontu po idealnym dopasowaniu
- i zostaje nam tylko szycie, przeciągamy nić co drugie oczko w pokrowcu zaczynając od jednego ramienia i idąc do drugiego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170823_161325.jpg (39.2 KB, 1171 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170901_152555.jpg (44.9 KB, 1089 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20170901_174947.jpg (37.5 KB, 1127 wyświetleń)
gruby33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem