View Single Post
Stary 22-02-2018, 22:16   #24
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: ]Metaliczne stukanie po regeneracji wtrysków

Cytat:
Napisał lando Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Błędów zero ?
Zero, nic. Nic się nie świeci, komputer kilkukrotnie też nie znalazł nic ciekawego związanego z silnikiem. Jeździ, w ogóle nie dymi w żaden sposób, ma kopa i rwie się do przodu elegancko.

Cytat:
Napisał voodo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Twoim miejscu chyba odwiedziłbym jakiegoś tunera, zmiana oprogramowania bądź ewentualny chip może załatwiłaby sprawę.
Było. Oprogramowanie zmienione, raz na oryginalne, później na specjalnie zrobione dla niego. Brak różnicy. Pisałem też z warsztatem zajmującym się chiptuningiem, to właśnie najpierw proponują diagnostykę, bo mówią że chipować nie można jak jest niesprawny. Dam jeszcze raz szansę elektronikowi, a później faktycznie się wybiorę.

Jedyny objaw jaki zauważyłem, to że auto ma o litr wyższe spalanie chwilowe od razu pod odpaleniu. Przez pierwsze pół roku miał od razu 0,6-0,7 litra, teraz jak go odpalę to wskakuje mi na 1,6-1,8 i powoli spada do 0,7-0,8 w miarę nagrzewania. Nie wiem czy to jakiś trop.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem