View Single Post
Stary 12-12-2017, 18:56   #1
Sekan
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 12-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford C-Max TDCi
Silnik: 1600
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszanka Pb

Witam serdecznie,
mam mały kłopot z Foczką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1.6 16 V- 100KM, 169 000 km, 2009 rok.
A więc od pewnego czasu wyskakuje mi check engine a w nim błąd PO420 czyli "Zdolność konwertera katalitycznego do usuwania poniżej wartości szkodliwych składników...."
Z moim mechanikiem nie za wiele uzgodniłem ale sam dochodzę do następujących wniosków: jeżdżę na krótkich dystansach po Wawie, a spalanie skoczyło mi z 9 na 11, a potem zaczął pokazywać się Błąd który opisałem wyżej.
Emisja spalin na SKP jest książkowa z jednym wyjątkiem, sonda ma zaniżone parametry wg Pana diagnosty, i podaje wynik 0,97-0,98, pozostałe jak CO, CO2 itp są w zakresach.
To może sugerować zbyt bogatą mieszankę paliwa, które dostaje się do katalizatora, ten go spala w podwyższonej temperaturze i daje taki Błąd.
Sprawdziłem więc czy z powietrzem nie ma na filtrze problemu, ale nie, i teraz mam takie pytania:
1. czy to może być lejący wtrysk (wyższe spalanie i kat z błędem)
2. a może przepływomierz (komp źle czyta dawkę powietrza i wzbogaca mieszankę)
3. a może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak w Warszawie mógłbym sobie z nim poradzić?
Dzięki i pozdrawiam.
Seba.
Sekan jest offline   Odpowiedź z Cytatem