Temat: [Mondeo 2000-2007] stłuczka st220
View Single Post
Stary 13-09-2018, 14:54   #26
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: stłuczka st220

Zgłosiłem im wszystkie zastrzeżenia i dostarczyłem foty. Czekałem miesiąc i dowiedziałem się, że "W trakcie likwidacji szkody trwało ustalanie danych ubezpieczyciela pojazdu sprawcy. Nie mamy wpływy na termin otrzymania informacji z Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.", bo sprawcą jest Niemiec. i przerzucili na innego ubezpieczyciela. dziwne to, bo ubezpieczyłem się w firmie X, a przenoszą mnie do Y.
Hak zaraz pewnie znów mi pocisniesz, że nie zdjąłem zderzaka, ale najpierw czekałem na ich korekte (może stawka byłaby bardziej zadowalająca, ale sie nie doczekalem) i zastanawiam się czy to zrobić sam (na opaski jest pomocowany i potem problem moge miec ze złożeniem, a zaden warsztat nie chciał się podjąć tego) czy też rzeczoznawcę zatrudnić (ile on weźmie? zdejmie zderzak?)
chciałbym CIę zapytac, bo chyba to rozwiązanie będize najlepsze, aby oddać go np do ASO albo warsztatu - niech naprawią i oni dopłaca i już, tylko pytanie jak np będize brakowało ślizgów to czy ja na własną rękę mogę je dostarczyć czy np ASO sami załatwią? czy lepiej może z warsztatem sie dogadac aby taki ślizg sam im dostarczył np używany?
i co ciekawe pod reflektorem znalazłem miejsce pęknięsia na pasie przednim. ten co wyceniał szkode widział tylko z przodu to pęknięcie z lewej strony przy mocowaniu reflektora, ale tego pod reflektorem nie widział (a może nie chciał widzieć), tak owe jednak istnieje, więc czy pas nie powinien być zakwalifikowany także do wymiany?
oto foty
www.decoriva.smarthost.pl/dok/t/1.jpg - nie widział
www.decoriva.smarthost.pl/dok/t/2.jpg - widział i powiedział, że to nie od tej szkody

uderzenie przyjął na ten zaznacozny metalowy element z lewej strony który jest obdrapany (nie wiem co to jest) - czy on atakże nie kwalifikuje się do wymiany jeżli jest podrapany/przyjął uderzenie?
www.decoriva.smarthost.pl/dok/t/9.jpg
moim zdaniem pas przedni mógł zostać ułamany w wyniku tego zdarzenia. ja wcześniej tych pęknięć nie widziałem! mogę nie pamiętać, ale raczej ich nie było! bo skoro ten element metalowy nosi ślady uderzenia to pas przedni też znajduje się w bliskiej lokalizacji i musiał oberwać, w wyniku czego pęknąć. siła uderzenia była w końcu bardziej z boku, z prawej strony. zgadza się?

a to od nich pisemko
www.decoriva.smarthost.pl/dok/t/5.jpg

Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 13-09-2018 o 15:19
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem