View Single Post
Stary 21-10-2018, 15:57   #5
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: termostat

Cytat:
Napisał takitam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie można już domontować, ja przy zamawianiu płaciłem 750zł, ale pamiętałem o tym bo już raz to miałem w c-maxie
Od niedawna jeżdżę Kugą i zauważyłem brak dogrzania silnika wg wskazówki wskaźnika.
Temperatura sięga max 82oC, ale często jest 70+.

Czytałem o termostacie małym (obieg oleju) i termostacie dużym (obieg standardowy chłodnicy).
Czy oba termostaty znajdują się w plastikowym bloku?
Czy wymieniacie całość, czy kupujecie same termostaty? Czytałem, że chyba mały jest łatwiej wymienić, więc mógłbym od niego zacząć.
Czy podczas wymiany małego lub dużego należy wymienić 1 czy 2 różne uszczelki?

Sprawdziłem grubą rurę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chłodna podczas nagrzewania się silnika. Więc chyba jednak nie jest to termostat - o ile otwiera się przy prawidłowej temperaturze. Czy termostat może zacząć przepuszczać przy niższej temp, czy to po prostu się blokuje w stanie otwartym?

Gdy wyłączę klimę zatrzymuje się wentylator. Dziwne, że przy 9oC na zewnątrz wentylator działa, ale widocznie tak powinien. Silnik nie chce złapać 90oC. Czy ja wpadam w paranoję? Zima idzie i szkoda silnika. Napiszcie proszę, jak to jest w waszych autkach. Czy na postoju na biegu jałowym dochodzi do 90oC? Czy załączy się wentylator, a jeśli tak, to po jakim czasie od załączenia na zimnym silniku i przy jakiej temp na zewnątrz?
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez syscorp ; 22-10-2018 o 22:59
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem