View Single Post
Stary 17-10-2018, 21:28   #3
Karlus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Gdzie robicie geometrie ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak Ci jest po drodze na Grota-Roweckiego w Katowicach, to polecam Ford Sławek - mają rewelacyjną maszynę do geometrii 3D.
Jak wyrazisz życzenie popatrzenia "jak to się robi" to nie słyszałem by nie pozwolili popatrzeć.
Robiłem tę geometrię dla 2 moich aut ostatnio i zrobiona była super z jasnym wydrukiem stanu "przed" i "po".
Dzięki za info. Jak wychodzi to u nich:
1 - merytorycznie (czy na wydrukach zaznaczone są, np. na czerwono przekroczenia tolerancji i na zielono - dopuszczalne odchyłki (jak ma się parę aut "pod opieka", to "na szybko" łatwo się to przegląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 - czasowo (kolejki),
3 - cenowo

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto kupili też ostatnio bardzo dobrą maszynę do wyważania kół "z testem drogowym" - specjalny walec przykłada do opony siłę imitującą nacisk 500kg masy na jedno koło i "układa" tę oponę w ruchu. Dopiero po takiej "próbnej jeździe" opona jest wyważana - co gwarantuje, że wyważenie się nie "rozjedzie" po przejechaniu niedużego odcinka po założeniu na auto.
Jak Koledzy są zainteresowani tematem wyważania kół z testem drogowym, to mogę podzielić się swoimi doświadczeniami (robię to, w różnych autach, od dobrych paru lat).

pozdrawiam
Karlus jest offline   Odpowiedź z Cytatem