Temat: [Kuga 2008-2012] Błąd awaria silnika fuel error
View Single Post
Stary 03-04-2020, 12:59   #19
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Witam ponownie.

Auto po tygodniu u elektryka/mechanika który skupił się w pierwszej kolejności na prawidłowym wskazywaniu paliwa na liczniku zrobił:
- wymienił pływak w zbiorniku (sprawdził parametry tego poprzedniego i że pokazywał też niby dobrze wiec to chyba nie to)
- wypłukał zbiornik
- sprawdził druga komorę gdzie znajduje się pompka (też ją sprawdził i po testach stwierdził, że jest z nią wszystko ok)
i po zmontowaniu zbiornika z powrotem przy forscanie pokazuje poziom ropy 30,59% a teraz na liczniku pokazuje, że jest prawie full.
Kazał mi też przywieźć inny licznik ale po podłączeniu innego też tak źle paliwo pokazywał.
Na koniec zapłaciłem za robociznę a efektu brak. Kazał mi zatankować go do pełna i obserwować co się dzieje i przyjechać za jakieś 200-300km.
Co do reszty z tym cykaniem wtrysku stwierdził, że to bardziej przy pompie wtryskowej słychać i nic z tym nie robić. Co do błędów P003A i P20CD u siebie sprawdzał kilka razy i twierdzi, że już tych błędów nie ma więc nie widzi problemu.
Dzisiaj podepnę się sam jeszcze raz i zobaczę po swojemu co i jak więc sami widzicie, dlaczego kupiłem sam kabel i dlaczego tutaj proszę was o pomoc.

Bump: I tak jak myślałem. Wracam właśnie przed chwilą z auta i sam podłączając kabel (moim zdaniem elektryk nie wcisnął przycisku tzw. play w forscanie żeby mu podał nowe wartości i miał 30.59% poziomu paliwa)
Moje parametry

Przy takim poziomie (auto zatankowane do full aż się przelało)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i wartości z forscana
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo przejechałem nim trasę około 40km/h mocno mu cisnąć nawet do 140km/h i co mnie też zdziwiło że w DPF jest już 43% a było mniej i co ważne jak teraz sam zrobiłem wykrywanie błędów to nie ma żadnego oprócz tego U1900-20 (nie ma już ani tego P20CD ani tego P003A)
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem