View Single Post
Stary 19-02-2020, 21:21   #88
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie

Witam,

Ponieważ informacji na ten temat nie ma nigdzie utworze temat aby zadać kilka pytań.

Własnie chcę kupić HCM do mojego mk2 i mam dylemat bo jak sie okazuje jest wiele modeli i nie wiem który... CA, CB, AM, AJ, AN, AK, AL, itp.

Oczywiście zdarzają się szczątkowe informacje z literówką HCM ale nie dokładne i nie dające jednoznacznej odpowiedzi i pojawiają się w tematach które się ciągną dosłownie latami i dotyczą innych aut.

Zasadniczo jest kilka pytań :

Co oznaczają ostatnie dwie litery w oznaczeniu HCM ?

Czy każdy HCM będzie pasował do każdego s-max mk2 bez zmiany ustawień w nim ?

Jeżeli nie będzie pasował do każdego to, czy jest gdzieś dostępna informacja na temat tych oznaczeń aby dopasować do różnych wersji s-maxa? ( po VIN itp.)

Czy ewentualnie te 2 litery jest to kwestia już ustawionej konfiguracji w HCM i czy można ją zmienić ? ( jakiś schemat zmian ustawień w HCM)

Cytat:
Napisał chiptuning.nysa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podłączeniu obu czujników poziomowania światła działają prawidłowo. HCM ożył i włącza długie oraz zgasił wewnętrzne ledy od doświetlania. Wszystko działa. Kodowanie BCM ogarnięte.
Witaj,

Czy mógłbyś napisać jaki maki model HCM posiadasz ?. I czy możesz napisać co i gdzie pozmieniałeś w BCM ? ewentualnie HCM ? lub dołożyć załącznik z kopią ustawień swojego HCM ?

Z góry dzięki.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 20-02-2020 o 06:21
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem