Temat: [EcoSport 2017- ] Android Auto w Sync 2.5
View Single Post
Stary 20-06-2021, 12:13   #5
TomPL2
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 24-01-2021
Model: Ecosport
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 20
Domyślnie Odp: Android Auto w Sync 2.5

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze opcja to nowy telefon z wbudowanym AA
Tiaaa, w ogóle to powinni w salonie Forda do nowego samochodu dodawać telefon z zainstalowanym FordPass i AndroidAuto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdy odbierałem auto to bez instalacji i rejestracji Ford Pass nie chcieli mnie wypuścić! A że nie miałem przy sobie odpowiedniego telefonu to sprzedawca musiał na swoim zainstalować i zarejestrować, jaja jak berety były bo trafił im się klient bez telefonu...

Ale do rzeczy - od lutego miałem wersję Android Auto 6.0.6153 ( Version: 6.0.615314-release (60615314)arm64-v8a) i było OK. Oczywiście zainstalowana z pakietu ściągniętego z appmirror. Telefon Huawei Y5 2019, Android Pie 9, CPU MTK MT6761.
Parę dni temu krzyknęło, że konieczna aktualizacja i bez z niej nie ruszy. Na appmirror aktualnie jest 5 wariantów wersji 6.5.6121 i jakaś beta wersji 6.6, na moim Y5 udało się zainstalować tylko 6.5.612133-release (65612133) armeabi-v7a.
Na telefonie uruchamia się bez problemów, daje się w ustawieniach konfigurować. Problem zaczyna się po podłączeniu w samochodzie. Gniazdo USB i kabelek ten sam co był a jednak... SYNC daje komunikat mniej więcej taki: "Urządzenie USB zablokowane. Odblokuj i ustaw w tryb MTB"
Na telefonie jest info, że "Android Auto podłączony" ale też komunikat o podłączeniu do USB w trybie ładowania. Przy próbie przestawienia opcji podłączenia na "przenoszenie plików" (MTB) komunikat dźwiękowy i sam wraca do ustawienia "ładowanie". I koniec bajki. Kilkukrotne próby podłączania nic nie zmieniły a ja nie wiem jak mu wymusić tryb MTB - nie widzę nigdzie takiej opcji ani przy aplikacjach ani przy urządzeniach.
Ktoś pomoże? Jakieś pomysły? Czy mam czekać na jeszcze jakiś inny wariant appki?
A może to kwestia nakładki Huawei i tam coś spaprali?

ps. a w ogóle to są jakieś przecieki, kiedy w sklepie Google pojawi się wersja oficjalna Android Auto dla Polski ?

Ostatnio edytowane przez TomPL2 ; 20-06-2021 o 12:16
TomPL2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem