Temat: [S-MAX 2006-2015] Zmieniająca się temperatura silnika
View Single Post
Stary 01-02-2016, 16:58   #14
TataBłażejka
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Zmieniająca się temperatura silnika

Witam,

Jestem umówiony do mechanika na Czwartek rano (przed pracą zostawię auto a po pracy odbiorę).
Dodatkowo czytałem trochę na necie o tym pomiarze CO2, że dla porównania auta bez żadnych objawów ubytku itp testowane były a test wyszedł pozytywny. Więc do czasu wizyty w warsztacie, spróbowałem zrobić odpowietrzanie układu chłodzenia wg. zaleceń z wcześniejszych odpowiedzi, mając nadzieję że zaobserwuję jakieś dodatkowe objawy.

Auto po przejażdżce zagrzałem dopiero na postoju pod blokiem. Odkręciłem korek przy 90 stopniach (odczyt z testu zegarów). Wentylator uruchomił się przy 102 C. Widać było mieszanie płynu w zbiorniku przelewowym, ale bez żadnych bąbli. Natomiast w czasie obiegu płynu jak włączył się wentylator, zauważyłem bardzo drobne białe/jasne granulki. Po zakończeniu tego testu, ilość płynu w zbiorniczku była taka sama, i wygląd z powrotem był klarowny.

Dodam tylko, że ostatnio zwróciłem uwagę na pierdzenie mojego silnika w przedziale 1500 - 2000 obrotów przy stanowczym dodawaniu gazu, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego.
TataBłażejka jest offline   Odpowiedź z Cytatem