View Single Post
Stary 03-02-2015, 08:27   #33
Wojtektus
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: Stuttgart
Model: Ford Focus Turnier combi
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Turbina w ogóle nie załącza się, brak mocy, buczenie - przyczyna?

Cytat:
Napisał arturfom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no pewnie DPF - cena zbliżona do PL więc warto no i robocizna wbrew pozorom nie droga jeśli to z liczenia 130 euro to spoko /.../
Dokładnie tak jak piszesz Artur.
Jednak coś wciąż nie daje mi spokoju - ten fakt dlaczego nie chcą / nie chcieli spróbować wypalania tego DPF (czy może bardziej u mnie jest ten mokry FAP?? - to domysł tylko). Wcześniej było to robione i zakładam, że skutkowało, bo nic więcej nie robił przy tym poprzedni właściciel (faktury). To jest tańsze niż wymiana, bo ok. 140 eu. Może się tak całkiem zapchać już czymś ten DPF / FAP, że nawet nie nadaje się do próby przedmuchania? Jak to stwierdzili - rozbierali go czy jak? Komputer chyba tego nie pokazuje. Czytałem właśnie na forum trochę o DPF itp... nie wiem, szukać jeszcze innego serwisu i kazać tylko wypalić statycznie bez żadnej diagnostyki czy już dać sobie spokój. W sumie to i trochę już "po ptokach" bo na dziś ta wymiana umówiona, ech dylematy... ;-)
Wojtektus jest offline   Odpowiedź z Cytatem