Temat: [Mondeo 2007-2014] Aktywny tempomat - upgrade z normalnego
View Single Post
Stary 22-03-2011, 15:45   #10
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał boleek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam pojęcia, w tej sprawie jestem całkowicie zielony ale pomyślałem sobie, że skoro czujniki wykrywają zbliżanie się do przeszkody przy parkowaniu to...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sama nazwa mowi:"czujniki parkowania" sluza tylko i wylacznie do parkowania tzn.wzucajac bieg wsteczny automatycznie sie zalanczaja i jezeli jest jakas przeszkoda to one Cie powiadamiaja sygnalem dzwiekowym.Po krotkiej chwili jazdy do przodu automatycznie sie wylanczaja.Tzn. przy normalnej jezdzie do przodu sa standardowo wylaczone chyba ze je recznie zalaczysz to i tak po chwili sie same wylaczaja.Np.przy parkowaniu nie masz zadnej przeszkody wiec nie pikaja ale np.mnie sie przydazylo ze przy cofaniu jakiemus gamoniowi sie bardzo spieszylo przez ulice i przebiegl mi tuz przed tylnym zdezakiem pi.pi.pi szybki hamulec i bym gamonia przejechal.Dzialaja one do kilku metrow.Nie pamietam dokladnie do ilu ale czesto dojezdzajac do skrzyzowania zalanczam czujniki i wiem mniej wiecej jak daleko stoi za mna nastepny samochod.Po czestotliwosci pikania mozna mniej wiecej okreslic odleglosc.
Co do aktywnego tempomatu to ma radar,uwaga tylko z przodu i na conversie mozna sobie ustawic odleglosc przy jakiej ma Cie powiadamiac o niebezpiecznej odleglosci do samochodu poprzedzajacego.Ustawiasz go w zaleznosci od umiejetnosci,twojego stanu poczucia(np.zmeczenia)itp.Bardzo przydatny przy dlugich trasach gdy masz zalaczony tempomat.

Ostatnio edytowane przez donpedro60 ; 22-03-2011 o 16:05
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem