View Single Post
Stary 23-11-2018, 10:12   #1
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Amerykanin 2.0 Ecoboost zmiany i doposazenie

Witam wszystkich szczęśliwców użytkujących EDGE,
ja właśnie czekam na mojego, bo postanowiłem ściągnąć sobie z USA 2.0 Ecoboost, wpadła mi wersja SEL. Jako ze za chwile wyruszy w podróż morską to mam jeszcze chwilę na przemyślenia przed i parę pytań, bo wiadomo że jak już będzie na miejscu to od razu chciałbym działać.

Auto ma uszkodzony tył (zderzak i klapa być może lampy też) do wymiany.
Poczytałem parę tematów o przeróbkach koniecznych i zapewne nad nimi nie będziemy się rozwodzić , ale może coś doradzicie lub konstruktywnie skrytykujecie.

Planowane działania naprawcze, adaptacyjne i doposażenie:

1. Wymiana tylnego zderzaka na wersję SPORT (spróbuje znaleźć pod kolor), dokładnie z chromowanymi kwadratowymi nakładkami. Po przeczytaniu postów wydaje mi się że powinien się bez większych problemów zaadaptować. Nie wiem dokładnie czy końcówki wydechów od SEL przypasują do chromowanych nakładek nowego zderzaka? ale spróbuje. Przewidywany koszt 2.5-2.7 tyś zł

2. Wymiana tylnej klapy (zamierzałem znaleźć pod kolor żeby było mniej zabawy) zobaczymy jak wyjdzie. Przewidywany koszt 3.5 tyś zł

3. Wymiana lub przeróbka tylnych świateł. Komplet na allegro ok 1.2-1.5 tyś używki EU, przeróbka też podobnie. co radzicie? Wymiana tylnej blędy na na EU czyli świecącą lub jej przeróbka to koszt 0.8-1 tyś zł

4. Wymiana siedzeń. Wiem że to może zbytnia fanaberia ale okrutnie nie pasuje mi skórzana tapicerka. Zamierzam wymienić na tą welurową. gdzieś przeczytałem że praktycznie wszystkie welurowe pochodzą od wersji SPORT lub Titanium i mają grzanie, ewentualnie wentylowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktos może mi potwierdzić czy przekładka 1:1 jest realna? Przewidywany koszt 2,5-3 tyś zł używka. Wydaje mi się że powinny pasować bez problemów.

5. Wymiana przetwornicy na 230V w tunelu środkowym, w USA wiadomo jest 110V, Tu chyba z pomocą mi przyjdą S-max i C-max, bo mają coś takiego samego. Koszt 0.2-0.3 tys zł

6. Adaptacja nawigacji i radia u jakiegoś polecanego przez Was magika.

7. Przeciwmgielne z tyłu. Z opisów zawartych na tym forum to raczej samemu tego nie dokonam. Szczególnie ta zamiana przełącznika z Mondeo MK5, pewnie zlecę to jakiemuś Wielkiemu Elektronikowi (elektryk pewnie też da rade) Być może ten sam magic co by dokonał nawigacji i radia?

Pewnie o kilku rzeczach jeszcze zapomniałem wiec czekam na pomocne rady, czy moje przypuszczenia szczególnie odnośnie tylnego zderzaka i siedzeń są trafne.

Oczywiście postaram się wam udokumentować zdjęciami i opisami próby moich przeróbek, Ale zapewne zacznę od nowego roku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez volarz ; 23-11-2018 o 10:17
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem