Temat: [Transit 1994-2000] Montaż owiewek szyb bocznych
View Single Post
Stary 20-05-2018, 13:38   #1
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Montaż owiewek szyb bocznych

Chcę taki gadżet sobie założyć. W innych autach dobrze mi służyły takie owiewki...
Są dwie wersje dostępne. Tylko górna krawędź oraz pionowa przednia z górą czyli takie L. Wybrałem tę większą. I to był chyba błąd...

Czy ktoś z Was montował sobie takie owiewki? Z powodzeniem?

Otóż instrukcja producenta jest uniwersalna i w sumie niepotrzebna. Ogranicza się do: weź i wciśnij w uszczelkę - gotowe. Może się to sprawdzać przy skośnych szybach. W Transicie - wiadomo - jest długa pionowa krawędź, w której przesuwa się szyba w uszczelce. Włożenie tam owiewki oczywiście powoduje utrudnienia w przesuwaniu szyby bo jest jej za ciasno, że o szuraniu po plastiku zamiast po "aksamicie" uszczelki nie wspomnę...
Jedyne co mi przychodzi do głowy w tej sytuacji to pocięcie uszczelki tak aby owiewka była wsunięta pomiędzy ramkę metalową a uszczelkę.
Zanim jednak zniszczę bezpowrotnie uszczelkę może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami w tym temacie. Może ktoś jeszcze używał/używa takiego auta nie tylko na budowie i robił sobie taki komfort Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem