View Single Post
Stary 02-06-2018, 06:44   #12
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?

Mam skrzynię od sci i wszystko ładnie hula.
Lista rzeczy potrzebnych przy montażu do mondeo mk3 drugi lift 1.8pb 110km
1. Skrzynia 6B od sci, moja ma oznaczenia 3S7R-7002-AD. Skrzynia musi być z osprzętem, tzn. z łapą, wybierakiem i mocowaniem linek. Ja dokupiłem nowy oryginalny wysprzęglik, oryginalne uszczelnienia półosi i czujnik wstecznego w zamienniku.
2. Dźwignia zmiany biegów z linkami. Dźwignia była w dwóch wersjach, z podnoszonym wstecznym lub zwykłym. Ja mam bez podnoszenia i idzie się pomylić. Do tego dochodzi gałka zmiany biegów, ja kupiłem sam emblemat pod 6B. Po krótkim czasie zmieniłem dźwignię na taką z podnoszonym wstecznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Przewód wysprzęglika, kompletny od pompy do wysprzęglika. U mnie jest o numerze 3S71-7A512-EE
4. Mocowanie czujnika ESP w konsoli środkowej. Do 6B jest potrzebne o numerze 3S71-F042C74-AA
Oprócz tego potrzebujemy trochę płynu hamulcowego i olej do skrzyni. Wygłuszanie przy lewarku też jest inne. Inny przewód masowy ale można założyć stary. Przy demontażu linek trzeba rozciąć albo zdemontować dywan pod konsolą. Przy skrzyni wyplatamy trochę z wiązki głównej kable do czujnika wstecznego i chyba wszystko. Tempomat działa na szóstym biegu, żadnych minusów nie stwierdziłem.

Ostatnio edytowane przez mischel ; 02-06-2018 o 07:24
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem