View Single Post
Stary 12-06-2019, 09:59   #56
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.0 125KM

Samochód z bardzo niskim przebiegiem – rocznie niecałe 11 tys. Od firmy. Proponuje zweryfikować przebieg – jeśli rzeczywisty to super. Oczywiście z ogłoszenia to cudów się nie dowiesz. Trzeba przed zakupem auto sprawdzić. Odnośnie silnika to już wcześniej pisałem, prosty solidny jak na współczesne czasy.
Silnik 1.6 16V Duratec Ti-VCT występował w trzech odmianach mocy 105,120 i125KM. 2 katalizatory, 4 sondy lambda. Rozrząd z tego co pamiętam 160kkm lub 8 lat. Konstrukcja oparta na wersji 1.6 Duratec z zastosowaniem nowszych rozwiązań miedzy innymi silnik wyposażony w zmienne fazy rozrządu.
VCT pozwala uzyskać większa moc oraz rozszerzyć zakres momentu obrotowego. Dodatkowym atutem tych zmian jest lepsza kultura pracy oraz niższy poziom spalania. Wady: awarie czujnika położenia wału, sondy lambda, zmiennych faz rozrządu (występuje sporadycznie), wysoki poziom spalania jeśli ma ktoś ciężką nogę.
Odradzam montaż LPG – po określonym przebiegu z instalacja gaz lubi pobierać olej.
Przy odpowiednim serwisowaniu nie sprawia większych problemów, kultura pracy jest na dobrym poziomie.
Obecnie mam ten silnik w C maxie , w dolnym zakresie obrotów slaby, w wyższych już sobie jakoś radzi. O wrażeniach sportowych można zapomnieć, chociaż tutaj decyduje masa samochodu. Jeśli jeździ się spokojnie zużycie paliwa całkiem przyzwoite. A co do 1.0 125km to ja osobiście nie przepadam za silnikami 3 cylindrowymi, co nie znaczy ze nie maja one zalet. Każdy musi sam zdecydować co lubi
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem