Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] wrażenia po zakupie
View Single Post
Stary 26-11-2017, 12:16   #206
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

My mamy dwa Connecty, Jeden VAN 2014, drugi Tourneo Connect 2015 obydwa 1.6 115KM z manuałem.

SPALANIE
U nas nikt nie patrzy na spalanie, bo Nam się wiecznie śpieszy, ale palą dużo, więc dokładnej liczby nie podam.


SKRZYNIA BIEGÓW:
Z racji tego, że mamy ręczne skrzynie, nie ma z tym żadnych problemów.

NAWIGACJA:
Ja np. do nawigacji nie mam zastrzeżeń. Działa sprawnie, wybiera dobre trasy, jedyny minus to taki, że mapa 2015 jest bardzo uboga, dlatego wyjeżdżając za granicę korzystam z automapy.. Cena za mapę fordowską jest kosmiczna i nie warta swojej ceny.

USTERKI:
Connect Tourneo Grand 7 osobowy.
57.000 – silnik zakończył swój żywot. 14.000 km później drugi silnik zalał się olejem i znowu pojechał lawetą do serwisu. Ciągły problem z wypadającymi uszczelkami drzwi tylnych przesuwnych. Już teraz po gwarancji i ASO wypięło dupę więc uszczelki wyrzuciliśmy do kosza, przez co jest delikatny szum w aucie. Chyba żadnych innych minusów nie dostrzegłem. Auto gubiło prąd, winny akumulator wymieniony na gwarancji.
Pęknięta guma na obudowie przegubu. Wymieniona na gwarancji.
Connect VAN 3 os(2m paki z tyłu)
Problemy. 112.000 padł silnik. Oraz przy tym przebiegu żywot skończyły tylne odbojniki amortyzatora. Innych problemów z tym autem nie mieliśmy.

SCHOWKI:
Tak jak kolega opisał wszystkie schowki w Tourneo Grand. 2 nad głową, jeden nad kierownicą, żeby włożyc dowód rejestracyjny i maksymalnie faktury za paliwo, bądź też luźne pieniądze. W podłokietniku przeważnie jeździ to co nie potrzebne. A w schowku nad nogami pasażera, książka od auta + jakieś pierdółki. No i tak jak kolega podał. Po 40.000 wygnieciona pianka na drzwiach od trzymania łokcia.
Connect VAN
2 schowki nad głowami, gdzie nie można położyć nic co będzie stukać i pukać bo będzie „trzaskać”. Jeden nad kierownicą jak w przypadku powyżej. Nad nogami pasażera jak wyżej.

WYGODA:
Tourneo Connect.
Jeżeli chodzi o fotele przednie, nie jest źle mogłoby być lepiej, ale siedzi się wygodnie.
Drugi rząd siedzeń to taborety, nie da się na nich długo siedzieć trasa do Hiszpani zmęczyła nas wszystkich, ale za to jak jeździmy we 3 to ten w drugim rzędzie leży sobie jak król.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 rząd siedzeń, jest lepszy niż drugi bo masz jakąś regulację oparcia.
Connect VAN.
Dla kierowcy ok, ale pasażera taborecik. Nie polecam nikomu jazdy w 3 os. Pojechałem raz z dwoma drobymi dziewczynami i nigdy więcej.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś jest grubszy i z (środkowego fotela) zrobi podłokietnik to po prostu się nie zmieści swoim gabarytem.
Pamiętajmy, że jest to auto dostawcze.

Jestem zadowolony z tego, że jest port USB gdzie można wrzucić muzykę i nie słuchać reklam w radiu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WYCISZENIE:
Jak kolega wyżej. Przy większych prędkościach nie da się rozmawiać przez BT, chociaż ja uważam, że auto jest dość dobrze wyciszone jak na swoje gabaryty.

JAKOŚĆ WYKONANIA:
Tutaj nie mam zastrzeżeń, u Nas jakoś to fajnie spasowane jest, nic nie skrzypi (jeszcze)


CO MNIE WKURZA:
- Brak grzania siedzeń, nie wiem jak w ogóle ford mógł o tym zapomnieć
- Wypadające uszczelki drzwi tylnych przesuwnych
- Brak mocy, cholerny brak mocy w Szwajcarii pod górki myślałem, ze zrobimy jak flinstonowie, nogi na ziemię i dodatkowy napęd. Często trzeba się zastanowić czy zdążę wyprzedzić, turbo dziura…
- Słaba przyczepność to ja dodam od siebie. W tourneo mamy 205/55/17 a w VAN’ie 215/50/17 i jest niebo a ziemia jeżeli chodzi o jazdę po zakrętach.
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem