Temat: [Mondeo 2007-2014] Czujnik ciśnienia klimatyzacji
View Single Post
Stary 01-01-2018, 19:05   #18
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: Czujnik ciśnienia klimatyzacji

Witam. Od jakiegoś czasu również i ja się borykam z problemem klimatyzacji. U mnie problem wygląda następująco. Po naładowaniu układu klimatyzacji w moim mondeo mk4 2008 rok 2.0 benzyna klimatyzacja chłodzi około 4 tygodni. Trzy razy była sprawdzana i nabijana przez zakład zajmujący się klimatyzacją i za każdym razem efekt ten sam po około 4 tyg klimatyzacja przestała chłodzić z kratek leciało ciepłe powietrze, ale kompresor się załączał i wiatrak normalnie. 19 grudnia 2017 r. kolejny zakład w którym był sprawdzany ford stwierdził lekki wyciek gazu na przewodzie niskiego ciśnienia klimatyzacji. Przewód został wymieniony na nowy gaz nabity. Teraz moje pytanie czy ciśnienie w układzie przy temp zewnętrznej 8 stopni powinno byc na wyłączonej klimatyzacji około 700 kPa i na włączonej 1200 kPa?? Czy inne zimą kompresor nie potrzebuje takiego ciśnienia żeby schłodzić tego powietrza?? Po podłączeniu pod kompa odczytuje z forscana takie dane:
Na włączonej klimatyzacji:
1. Temp otoczenia 8 stopni,
2. Ciśnienie barometryczne BARO 99,07 kPa,
3. Czujnik ciśnienia A/C ACP PRESS 468,9 kPa (bezpośrednio po uruchomieniu klimatyzacji wzrasta stopniowo do 540 kPa i spada do wartości początkowej),
4. Przełączniki ciśnienia A/C ACP 1,05V


Na wyłączonej klimatyzacji ciśnienie ACP PRESS jest na poziomie 440 kPa.
Czy są to normalne odczyty w zimę??
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem