Temat: [S-MAX 2006-2015] Nie działają czujniki parkowania
View Single Post
Stary 23-09-2018, 21:16   #226
ander000
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Sulechów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Nie działają czujniki parkowania

Witam,
Kilka dni temu kupiłem Galaxy z 2008 roku. Przy zakupie sprawdziłem czujniki pobieżnie - "pipczały" zarówno z przodu jak i z tyłu gdy zbliżała się przeszkoda. Na spokojnie, kiedy chciałem sprawdzić na jakiej odległości jest sygnał ciągły, okazało się, że jeden z czujników nie działa. Długo nie czekałem jak zabrałem się do dochodzenia.
Wypinam czujnik i ku mojemu zdziwieniu skrajny pin (nie zapamiętałem dokładnie ale chyba nr1) był zagięty tak że nie wchodził do wtyczki. Szybko naprostowałem zagięty drucik i zamontowałem z nadzieją, że będzie działać. Niestety dalej nie działał. Zamieniłem więc miejscami z innym potwierdzając, że to czujnik a nie kable czy wtyczka. Niestety po dłuższym sprawdzaniu wywaliło mi błąd czujników parkowania (migająca lampka i długi sygnał dźwiękowy.
Chciałem powrócić do sytuacji początkowej, jednak nie potrafię zagiąć pinu tak jak na początku.. Zamówiłem już nowy czujnik, ale parę dni będę parkował bez asysty autem, którego jeszcze nie poznałem..

Czy ktoś z Was słyszał o takim sposobie oszukania softu? W końcu czemu jeden zepsuty czujnik ma dezaktywować pozostałe czujniki? zarówno z przodu jak i z tyłu..

Edit:
Właśnie zamontowałem poprawnie wadliwy czujnik i pozostałe funkcjonują. Gdy tylko przyłożę coś blisko wadliwego czujnika, nie ma żadnej reakcji poza tym, że wyskakuje błąd i dezaktywuje wszystkie czujniki.. Czekam na dostawę zamiennika i dam znać jak sytuacja się rozwija. Może przyda się potomnym..

Edit2:
Zamiennik zamontowany i wszystko działa. Był deszcz, blisko zera i działa. Zobaczymy jak długo. Gdy padnie będzie trzeci edit XD.

Ostatnio edytowane przez ander000 ; 07-11-2018 o 22:38 Powód: Dodatkowe informacje
ander000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem