View Single Post
Stary 10-01-2010, 12:30   #7
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.

Ostatnio edytowane przez jas!ek ; 12-01-2010 o 23:07
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem