Temat: [Mondeo 2007-2014] Zgrzytanie w automacie
View Single Post
Stary 01-04-2013, 08:31   #10
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4

Cytat:
Napisał Marcin1983pomorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam od paru dni jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk4 Kombi z 2010r z automatyczna skrzynia biegów Powershift jest to mój pierwszy automat i nie bardzo wiem co i jak mianowicie wczoraj zauwazyłem ze gdy samochód redukuje biegi badz przy gwałtownym przyspieszeniu dziwnie zagrzyta zjawisko nie wystepuje cały czas i nie na kazdym biegu Auto ma przejechane 147000 km. czy moge sie liczyc ze sporym wydatkiem w razie powaznej usterki.Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.
Oprócz oleju i filtra (które w tej skrzyni powinny być wymieniane co 60 tys. km nawet według specyfikacji Forda) masz tam jeszcze dwumasę, której żywotność jest oceniana na ok. 150 000 - 160 000km.
Moim skromnym zdaniem zmiana płynu niewiele pomoże jeżeli skrzynia już zgrzyta. A biorąc pod uwagę, że jak piszesz dziwne dźwięki pojawiają się przy gwałtownym przyspieszaniu kierowałbym się właśnie na sprzęgło i dwumasę.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem