Temat: [C-MAX 2003-2007] 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej
View Single Post
Stary 06-09-2012, 19:41   #20
tofer
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-05-2009
Skąd: Trzebinia
Model: C-MAX
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Ja mam ten silnik 1.8 ale z pierwszego rocznika czyli 2003. On poważnie ma koło dwumasowe???

Jeśli chodzi o branie oleju to u mnie historia była taka: kupiłem go jak miał 107 tys. km. Stał zostawiony w przysalonowym komisie (zamienili go w rozliczeniu na nową Insignię). Z punktu obejrzałem fakturę zakupu i sprawdziłem poprzedniego właściciela w necie. Zadzwoniłem do niego a ponieważ nie musiał już ściemniać powiedział mi co nieco. O dziwo przebieg jak twierdził był faktycznie taki, z jakim go sprzedał. Od razu go zagazowałem w Fugazi w Krakowie. Olej zaczął mi znikać po jakichś 40 tys km od zagazowania, czyli przy przebiegu około 147 tys km. Zmartwiłem się bardzo, ale przy kolejnej wymianie za radą zaprzyjaźnionego mechanika do oleju dodaliśmy preparat uszczelniający (chyba firmy STP). Zużycie od razu spadło do mniej więcej 0,5 litra na 1000 km.

Ostatnio zabrałem się za wymianę świec (przebieg 194 tys. km) i bardzo się zdziwiłem kiedy po wyciągnięciu pierwszej cewki okazało się, że jest calutka skąpana w oleju. No cóż... walnięta uszczelka pod pokrywą zaworów...
Niby wycieku nie było, a jednak był... wymieniłem uszczelkę i świece i wszystko było ok.... Do momentu.....

Autko sunie teraz jak po maśle, ale kiedy się zagrzeje przy przegazowaniu na postoju "gubi" jeden cylinder i przez moment chodzi na 3..... Po chwili sam pali już na wszystkie..... Sprawdziłem wszystkie cewki, wymieniłem tą która była zalana olejem na nową i nic......

Spotkał się ktoś wcześniej z taką sytuacją????
tofer jest offline   Odpowiedź z Cytatem