Temat: [Edge 2015- ] CHIP, a LPG - 2.0 Ecoboost USA
View Single Post
Stary 18-06-2019, 15:31   #2
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: CHIP, a LPG - 2.0 Ecoboost USA

Cytat:
Napisał Bungee1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie,
jak wygląda sprawa tematu wykonania chipu i zagazowania powyższej jednostki? Czy jest to dopuszczalne? Czy jest to jakiś problem i czy są jakieś skutki uboczne?
Chcę swojego Edga z 2016 roku zagazować, a jednocześnie przymierzam się do podniesienia nieco mocy (ponoć dla aut z USA nawet wskazane są takie modyfikacje).
Technicy ze Staga jakoś niezarekomendowali gazowania zachipowanego auta. Słusznie?
Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to w jakiej kolejności wykonywać modyfikacje? Najpierw instalacja LPG, czy najpierw chip? A może nie ma różnicy?
Z góry dzięki za wskazówki/opinie.
Mam zagazowanego Edga i też zastanawiam się nad podniesieniem mocy. Mój gazownik powiedział, że można to zrobić i jest wielce prawdopodobne, że może chodzić lepiej na gazie niż przed, ze względu na zmianę oprogramowania pod nasze paliwo. U nas jest więcej oktanów w PB, a gaz ma jeszcze większą kaloryczność. Ale niestety gwarancji nie daje bo nie miał jeszcze takiego silnika ze zmianą mocy i z instalacją. I powiedział, że w razie czego to żeby można było wrócić do starego oprogramowania jakby nie chodziło, więc na razie nie wywalam ponad 1 tyś. bo za duże ryzyko.
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem