Temat: [Transit 2006-2014] Dwa akumulatory, jakie kupić?
View Single Post
Stary 17-11-2020, 20:29   #13
kopernikus@o2.pl
ford::amateur
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Katowice
Model: Transit
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dwa akumulatory, jakie kupić?

Witam,
Jestem nowy choć przejrzałem sporo postów na tym forum. Mam Transita w wersji bus. Auto bardzo fajne choć ze względu na serwis nigdy więcej Forda nie kupię. Miałem taki przykry incydent. Oddałem auto na gwarancji do serwisu Auto Boss w Chorzowie z niedogrzewaniem kabiny w zimie. Moje auto posłużyło jako magazyn części zamiennych dla innych aut na serwisie. Rozebrali silnik, wymontowali pompę olejową i kilka innych części. Ściemniali, że to ma związek z usterką mojego samochodu (niedogrzewanie kabiny...) . Auto oddali po 3 tygodniach. Auto nadal nie dogrzewało kabiny. Powtarzam, że auto fajne ale serwis gwarancyjny to porażka i jedno wielkie oszustwo. Módlcie się, żeby się Wam auto nie zepsuło na gwarancji. Może wrócić z serwisu po przeszczepach ;-)
Mam pytanie do forumowiczów bo serwis Forda nie zna odpowiedzi na moje pytanie. Przełączali mnie kilka razy i w końcu rozłączyli. Takie partyzanckie metody spławiania trudnych klientów ;-)
Moje auto po 3 tygodniach postoju miało wyładowane akumulatory. Było ciepło. Przebieg auta 50tyś. Oświetlenie kabinowe powyłączane. Doładowałem przez złącze w komorze silnika i jest OK ale na jak długo?
Po co w tym samochodzie są dwa akumulatory?
Jak są podłączone?
Czy wymieniać oba? Jeśli nie to który?
Czy można zrezygnować i mieć jeden akumulator zamiast dwóch?
W instrukcji obsługi ani słowa o dwóch akumulatorach, konserwacji czy wymianie więc liczę na wiedzę i doświadczenie użytkowników.
Z góry dzięki za odpowiedź :-)
kopernikus@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem