View Single Post
Stary 25-02-2018, 20:25   #99
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD

Cytat:
Napisał drout Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego pogoniles R? Coś więcej o nim.
7R miałem zrobionego na 351KM. Liczyłem na to, że uda mi się zastąpić nim dwa samochody: małego do kręcenia wokół komina i dużego szybkiego w trasy. O ile do jazdy wokół komina nadawał się bardzo dobrze. Mogłem jeździć nim ja, żona lub ojciec po jajka na wieś to w trasy po 600+km nadawał się średnio. Na pewno nie dla mnie. Oprócz tego, że szybki był bardzo to był też za głośny i za mało komfortowy (za krótki). Nie ten segment po prostu. Gdybym jeździł sporadycznie to nie byłoby problemu ale robiłem nim takie trasy 2-6x razy w miesiącu. Zdarzyło mi się też jechać rano w jedną stronę 600km, 10h na spotkaniach u klienta i tego samego dnia z powrotem bo rano musiałem być już u siebie. Nie nadawał się. Wypadałem z niego po takim dniu a to z poprawą bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego. Aktywne utrzymanie na pasie, BLIS czy ACC to za mało.
Na latanie po moich górskich zakrętasach też nie był tym czego oczekiwałem. Oczywiście był diabelsko szybki ale był też nudny. Każdy zakręt przechodził tak samo. Nie dało się nadrzucić tyłem nawet depcząc mocno na hamulec w szczycie zakrętu. Od razu napęd rozdzielał się po równo i mrugnięcie okiem później było po zabawie a samochód wracał na swój tor jazdy.

Muszę niestety wrócić do opcji trzech samochodów pod domem więc go sprzedałem i zamówiłem Polo GTI. @pawel2m po 4x4 zamawiam ośkę bo nowe Polo GTI ma duży potencjał. 2.0TSI i rękaw. Czuję nosem, że będzie na wąskich drogach i ostrych zakrętach dawał kierowcy więcej radości niż megaprzewidywalny Golf R. Niestety nie stać mnie na łikendowy samochód ani nawet nie mam gdzie go trzymać. Zawsze musi być jakiś kompromis bo jeździ nimi więcej kierowców niż ja. Np. automat to wyposażenie obowiązkowe. Odpadają więc takie tuzy jak STI czy RS niestety :/

@drtz cieszę się, że się zgadzamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dalej zapraszam do siebie. Mam bardzo fajnego S-Maxa, który na prawdę zagina prawa fizyki i pod względem radości z jazdy kładł mi tego Golfa R na łopatki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 25-02-2018 o 20:27
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem