View Single Post
Stary 18-05-2020, 18:23   #126
siwobrody
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Seat Toledo II
Silnik: 19 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Naprawa kolektora dolotowego 1.8 2.0 Pb (nieszczesne klapki)

Witam Szanownych forumowiczów. Jestem nowy na forum więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Moje auto to S-Max z 2008 r. 2.0b z przebiegiem 140k. Nie znalazłem analogicznego wątku dotyczącego mojego auta więc piszę tu bo 2.0 L. Jeśli popełniam błąd proszę moderatora o przekierowania.

Mój problem to dziwny piszcząco - świszczący dźwięk, którego lokalizacji nie jestem w stanie ustalić. Tu link do nagrania:

https://www.dropbox.com/s/4gg86l71h3...Rolka.mp4?dl=0

Początkowo obstawiałem, że to od strony osprzętu, szczególnie że dźwięk ten występował głównie przy poruszaniu kierownicą. Zdjąłem pasek, uruchomiłem silnik i pisk nadal występuje. Aktualnie słychać go jednostajnie i ciągle na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu. Przy wyższych obrotach tego nie słychać.

Druga oznaka, po wyłączeniu silnika słychać jeszcze przez ok 3 - 4 sekundy pisk a później psyknięcie jakby puszczał jakiś zawór i cisza.

Trzecia oznaka gdy dojeżdżam do skrzyżowania wyłączam bieg i auto toczy się nas ludzie, obroty wskakują na ok 1500 a następnie wolno spadają do 1000. Aby uzyskać spoczynkowe ok 920 - 950 muszę lekko przygazować.

Na filmiku słychać klepanie z dolotu więc moje kolejne podejrzenie to nieszczęsne klapy. Szczególnie że obroty falują. Poniżej 900 nie zauważyłem żeby spadły. Tylko skąd ten pisk? Czy klapy mogą już tak być zużyte, że coś takiego się dzieje? Jeśli nie dolot to co może być przyczyną takiego zachowania? Jakaś nieszczelność? Co szukać i gdzie szukać?

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.



Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka
siwobrody jest offline   Odpowiedź z Cytatem