View Single Post
Stary 20-04-2014, 05:28   #12
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycieraczki nie wracają w swoją pierwotną pozycję.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym bym uważał, bo jeżeli wycieraczki pracują w normalnym zakresie, a tylko zatrzymują się w niewłaściwym położeniu, to po takim przestawieniu uderzą w podszybie.
Dokładnie! Będzie tak jak napisałeś!
Gdy wycieraczki dochodzą do swojej normalnej pozycji pod szybą robi się dzwięk "cyk" i podążają w tą pozycję co na zdjęciu.

Problem jest nabyty (nie było tego jak kupiłem auto, dwa, jak kupiłem to wymieniłem silnik bo wycieraczek nie dało się wyłączyć - czasem się same zatrzymywały, a potem już mogłem je normalnie włączyć z tym że się już nie dało wyłączyć - dla tego zmieniłem silnik i wszystko grało jak trzeba).

Bump:
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładam, że problem się pojawił a nie jest tak od zakupu auta.

Poza opcją uszkodzenia elektrycznego, którą zasugerowałem wcześniej jest jeszcze opcja "przeskoczenia" w miejscu przekazywania napędu z silnika na wodziki wycieraczek.

Aby zweryfikować czy jedną czy drugą opcję musisz w obu wypadkach dostać się do silnika w podszybiu.
Jak zweryfikować tą opcję przeskoczenia? Bo prawdę powiedziawszy jak już są na samym dole - w swojej pozycji - słychać taki dźwięk "cyk" i kończą tak jak na zdjęciu.

Bump:
Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może wystarczy poluzować nakrętki zaciskajace ramiona wycieraczek,i opuścić ramiona o jeden ząbek w doł.
To nic nie da bo ramiona mi nie przeskoczyły, a będzie gorzej bo wtedy będą nawalać w osłonę pod szybą =/

Ostatnio edytowane przez Ricz1927 ; 20-04-2014 o 05:32
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem