View Single Post
Stary 23-11-2020, 10:34   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Latałem 2 lata Focusem mk2 FL 2.0 TDCI z wyciętym DPFem. Tam było tak samo. Zarówno auta z filtrem czy bez spełniały Euro4. I tak:

- przeglądy (3) robiłem na różnych stacjach w Wawie - zero problemów
- moim zdaniem soft (mapa paliwowa) jest inna dla aut z DPF i bez w tym samym silniku - moje auto pod obciążeniem (pełny but) dymiło, gdzie fabryczne wersje bez dpf jakoś tego nie pokazywały
- robiąc to porządnie u konkretnego gościa, który faktycznie przeorze mapę paliwową - moim zdaniem nic nie będzie i samochód będzie spełniał normę emisji
- polskie pomiary spalin to porażka - tam jest badane zadymienie na takim poziomie, że star 266 w niezłym stanie mógłby próbować zaliczyć test
- moc po wycince jest do góry. porównywałem z rolki swoje 136 koni z Passatem B8 2.0 tdi 150 koni i foka wygrywała w każdym zakresie prędkości.
- nie wiem jak w wersji bez dpf fabrycznie, ale mój miał fantastyczną jak na diesla reakcję na gaz.
- jak nie pogmerasz w mapie paliwowej to przygotuj się na zadymienie z tyłu.
- auto kupiłem z przebiegiem 200 tysięcy, sprzedałem z 260 a dpf podobno był wycięty w okolicach 130 tysięcy km. Zero problemów do końca

Pozdr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem