Temat: [Focus 2008-2011] Usterka silnika / nie odpala 1.6TDCI
View Single Post
Stary 24-11-2020, 19:41   #14
samotan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Re: Odp: Usterka silnika / nie odpala

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz też ten temat https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=256072
Zwłaszcza posty od @BladeST

Zmierz też napięcie jakimś multimetrem bezpośrednio na akumulatorze bo może masz kilka różnych problemów.
Odłączyłem wtyczkę EGR i problem zniknął , później znowu podłączyłem dla sprawdzenia - powrót problemu, aktualnie foka jest z odłączoną wtyczką. W związku z tym mam kilka pytań:
1) czy można tak jeździć przez krótszy/dłuższy czas? może czymś to skutkować ?
2) gdybym znalazł zawór na wymianę, to czy mogę go podłączyć bezpośrednio pod wtyczkę "na sucho" nie podłączając do silnika aby sprawdzić czy na nowym zaworze będzie też ten problem (wtedy może wtyczka ?)
3) czy wyczyszczenie starego EGR może pomóc ? czy to możliwe żeby był tak zawalony że przy próbie działania robi zwarcie z powodu obciążenia ?
4) na allegro i stronach z częściami jest rozstrzał cenowy od 200-800 za nowy zawór, z czego najczęściej kupowane są te tanie, czy warto iść tą drogą ?

Co do napięcia na akumulatorze to nadal mam takie niskie (mierzę bezpośrednio na aku multimetrem)

Ostatnio edytowane przez samotan ; 24-11-2020 o 20:01
samotan jest offline   Odpowiedź z Cytatem