Temat: [Focus 2008-2011] Losowe zapalanie się kontrolki ESP
View Single Post
Stary 26-11-2020, 09:06   #4
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Losowe zapalanie się kontrolki ESP

Mniej więcej już naczytałem się o tym błędzie i faktycznie jest to sonda lambda.
Opis błędu w kompie diagnostyka:
"Czujnik tlenu w podgrzanych gazach wydechowych znajdujący się na prawo nad przełącznikiem nie przełącza się poprawnie. Czujnik wskazuje wartość bogatą. Aktywny (ATT)"

Przed diagnozą jeździł samochód tak, jak mówiłem czasem ESP świeciło, czasem nie. Dopiero na dwa dni przed diagnozą wywalił błąd silnika.

I tu jest problem bo znowu dziś przy minusowej temperaturze rano, po rozgrzaniu silnika do normalnej temp i rozgrzaniu obu szyb ruszyłem do pracy. Na postoju przy pierwszym skrzyżowaniu zapalił się znowu ESP. Kurdę po całych pięciu dniach spokoju znowu się świeci - na razie sam ESP. Później sprawdzę moim ELM327 czy wywalił jakiś błąd silnika (na razie kontrolka silnika nie zaświeciła się).

Nie chce mi się wierzyć, że to sonda daje taki problem z ESP, ale jeżeli tak to w sumie nie są takie drogie więc to nie kłopot.

Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem