Temat: [Focus 2008-2011] Losowe zapalanie się kontrolki ESP
View Single Post
Stary 16-01-2021, 11:55   #10
st_patryk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8pb
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Losowe zapalanie się kontrolki ESP

Wymieniłem sondę lambda i niestety problem zapalającego się ESP w dalszym ciągu nie został wyeliminowany. Dodatkowo zakupiłem nowy akumulator, stary już niedomagał.

Obecny objaw jest taki, że ESP zapala się tylko na postoju i obecnie nie załącza kontrolki silnika. W zamrożonych ramkach dalej widnieje błąd P1132. Więcej nie odczytam dopuki nie przyjdzie mi kabelek ELS27.

W jednej z interpretacji przeczytałem, że błąd P1132 wcale nie oznacza sondy a brak komunikacji z jednym z podzespołów przez dłużej niż 1 sekundę.
https://m.youtube.com/watch?v=CBGWyx0jQj8

Dodatkowo błąd u2023 który wyszedł na serwisie potwierdza ten fakt.

Teraz pytanie: gdzieś pod fotelem pasażera podobno znajduje się moduł ESP - chciałbym przeczyścić wtyczkę - może jakieś kable zaśniedziałe są. Dodatkowo nie wiem gdzie zlokalizować pompę ABS - tu też poruszałbym kablami.

Ogólnie ciekawe jest, że po zgaszeniu i zapaleniu silnika błąd znika i bez problemu ESP jak i ABS działa. Testowałem na oblodzonym parkingu i wszystko jest ok. Jedynie ta lampka zapala się na postoju i świeci do momentu kolejnego zgaszenia silnika.

Będę wdzięczny za każdą pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
st_patryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem