Temat: [Focus 1998-2004] 1,8 TDCi gaśnie na wolnych obrotach
View Single Post
Stary 16-04-2014, 22:00   #8
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Focus gaśnie na wolnych obrotach

Hej, witam wszystkich bardzo gorąco i proszę o pomoc.
moim samochodem jest focus 1 1.8 tdci 115 km przebieg 210 tys oryginalny. .. niedawno wymieniałem turbine oleje filtry rozrząd kompletny itd wszystko na czas. Ostatni serwis 5 tys temu. Mieszkam w Anglii i ostatnio pewnie słyszeliście o smog-u (chodzi mi o ten pył z powietrza) . Auto szykowne do sprzedaży wiec zdziwiło mnie to że miesiąc temu podczas czyszczenia i przeglądu filtra, filtr był troszeczkę zabrudzony dziś czarny jakby był w autko z 10 lat no i cały silnik pokrył się takim piaskiem czy pyłem i zastanawiam się teraz czy to może być objawem tego ze silnik gaśnie na wolnych obrotach. Mianowicie gdy silnik chodzi na wolnych to co jakieś 2 min 3 ma czkawkę albo wogule zgaśnie. Dziś wracałem z wycieczki i w korku za ķazdyn ruszenie i hamowanie gdy silnik schodził z obrotów silnik po prostu gasł żadnych kontrolek.... w autku słychać kolo dwumasowe od dłuższego czasu przy odpaleniu jednak jeździ dobrze jest żwawy itd. Wymieniłem dziś kolejny filtr paliwa powietrza wszystkie kostki przeczyscilem ładowanie 14 spada do 12.5 przy 2 szybach grzanych, światłach drogowych i wszystkim czym się dało czyli raczej w normie... dodam że objaw gaśniczego silnika nie zależy od zimnego ciepłego silnika. Czujnik położenia wałka rozrządu wymieniony nowy szary ( niby lepszy, taki sam był poprzedni) paliwo zawsze tankowane v power jednak ostatni bak tesco z tym ze w Anglii dużo dobrych aut tam tankuje i narzekania na paliwo nie słyszałem na co trzeba wziąść poprawkę. .. odnośnie pyłu z filtra gdyby zapchaly się wtryski to by auto nie odpalało i zobaczył bym błąd na liczniku. Zamówiłem kabel diagnostyczny lecz zostało mi 5 dni czekania a do pracy jechać trzeba. I teraz nie mam pojęcia co to może być za przyczyna. Dodam jeszcze ze dwumasowe kolo może być przyczyną ale podczas wciśnietego sprzęgła np przy ruszaniu. Podkreślając silnik gaśnie prawie za każdym razem gdy schodzi z obrotów i co jakąś chwilkę na wolnych obrotach czka lub gaśnie. Proszę o jakieś porady na co jeszcze mogę zwrócić uwagę pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję.
__________________
tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem