View Single Post
Stary 10-09-2014, 08:09   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Sprzęgło?Skrzynia?Przeguby?Poduszki? Pomoc w diagnozie

Cytat:
Napisał thral666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Podczas wbijania biegu 1 i 2 czuć lekki opór, czasami bieg nie wskoczy i jest zgrzyt.
Miałem podobne objawy, dawałem sobie głowę uciąć, że to sprzęgło jest zwalone lub skrzynia (wybierak lub synchronizatory), ale w Auto-Waś upierali się, żeby zacząć od pompy sprzęgła (mimo, że według mnie była ok). I rzeczywiście wymiana pompy pomogła.
Cytat:
Napisał thral666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Jak jadę sobie na jakimś biegu i wycisnę na chwilę sprzęgło i szybciej puszczę to jest takie walnięcie, czuć na całym aucie.
Gdzieś w układzie przeniesienia napędu jest duży luz, obstawiam dwumasę (chyba, że masz już zamienione koło dwumasowe na zwykłe). Tym bardziej, że piszesz:
Cytat:
Napisał thral666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Jak jest zimno na dworze najczęściej rano to podczas puszczania sprzęgła i ruszania zaczyna szarpać całym autem.
Generalnie wymieniłbym całe sprzęgło z dwumasą i z pompą. Niestety - koszty spore...
Zlikwidujesz główny luz, ale zawsze jakiś zwiększony luz w układzie przeniesienia napędu pozostanie. Jest on sumą luzów wynikających z wypracowania wielu elementów - dwumasy, tarczy sprzęgła, wałka sprzęgłowego, skrzyni biegów, przekładni głównej (dyfra), wieloklinów półosi, przegubów głównych i pośredniego półosi, poduszek zawieszenia układu napędowego, silentbloków wahaczy, luzów w układzie kierowniczym (przy przednim napedzie) i jeszcze paru innych. Wszystkiego nie zrobisz, bo wydasz majątek, a samochód nadal nie będzie jak nowy.
Cytat:
Napisał thral666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. I nie wiem czy to istotne ale jak podniosłem ostatnio auto i na biegu ruszyłem obojętnie którym przednim kołem to jest delikatny luz (jakiś 1cm) jak kręcę kołem na boki.
Luz 1 cm uważasz za delikatny? Hm... Sprawdź końcówki drążków - chociaż przy takim luzie stukało by na wybojach jak nie wiem co. Więc może być sama maglownica już wypracowana... Może być luz na przegubach zwrotnicy (pomiędzy zwrotnicą i wahaczem).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-09-2014 o 08:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem