View Single Post
Stary 05-12-2016, 10:26   #1
EsperanzaDMV
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2016
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Przegląd po 40000 km - horrendalna cena (?)

Witam,

Czeka mnie lada moment przegląd po 40 000 km.
Pierwszy przegląd, po przejechaniu 20 000 km kosztował ponad 600zł - ok, drogo, ale przeżyłem ten wydatek, pierwszy taki przegląd, trudno.
Dziś jednak umawiając się na wizytę usłyszałem, że koszt drugiego przeglądu to już ponad 900zł... Przyznam, że prawie się przewróciłem jak usłyszałem taką cenę.

Moja Ka to rocznik 2014, kupiona w lutym 2015 na wyprzedaży rocznika w Fordzie na Brzezińskiej w Łodzi.

Przeczytałem trochę tematów na tym forum dotyczących przeglądów i w żadnym nie pojawiła się kwota nawet zbliżona do 900zł... Dużo większe auta mają przeglądy po 40 000 km wyceniane na max 600zł (np. C-Max), natomiast moja Ka ma cenę z kosmosu. Zadzwoniłem do drugiego Forda w Łodzi, na al. Włókniarzy, i powiedziano mi identyczną cenę. Czuję się naciągany, bo zaraz okaże się, że za przeglądy zapłacę kilka procent od wartości nowego auta. Plus widzę reklamy z przeglądami za 279zł, ewentualnie 490zł, a tutaj? Ponad 900zł...

Pytanie: gdzie mogę wykonać taki przegląd taniej, ale tak, żeby zachować gwarancję?
Mogę "odpuścić" pewne elementy takiego przeglądu?
Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić, dlaczego ten przegląd jest taki drogi?

Pozdrawiam
EsperanzaDMV jest offline   Odpowiedź z Cytatem