View Single Post
Stary 26-05-2015, 11:56   #104
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

2.0 TDCI 180KM po 1000 km na 85% trasa 15% miasto - spalanie 5,8. W aucie czuć przyspieszenie w porównaniu do MK4 2,0 TDCI 140KM auto ma zdecydowanie większego kopa. Chwilami jednak odczuwałem wrażenie, że mk4 szybciej reagowało na gwałtowne wciśnięcie gazu niż MK5 ale do takiego porównania należałby mieć odpowiednie warunki . Wrażenia z jazdy jak najbardziej pozytywne.

Dużo osób wypowiada się o wadach klimatyzacji. Faktycznie były z nią problemy ale da się to ustawić. Czasami wymaga to manualnej zmiany temperatury bo mimo ustawionej naglę zacznie wiać ciepłym lub zimnym.

Widzę również wypowiedzi dotyczące układu kierowniczego. Układa działa bardzo lekko dla jednych wada dla innych zaleta. Faktycznie na trasie auto nadal ma bardzo delikatny układ przy prędkościach 140+ lekki ruch kierownicą może być niebezpieczny. Kwestia przyzwyczajenia. W mojej wersji mondeo mam sportowe zawieszenie + felgi 19' więc czuć każdy nawet najmniejszy kamyczek lub dziurę. Nie mogę dać porównania do mojego MK4 bo mimo, że pokonałem tą sama trasę co wielokrotnie w mk4 wrażenia całkiem inne. W MK4 faktycznie na kierownicy było czuć co się dzieje z autem. Przy dużych prędkościach pewniej czuło się prowadzenie auta. Całkiem inne wspomaganie do tego felgi 17' i zwykłe zawieszenie wiadomo więc, że auto całkiem inaczej zachowuję się na doradzę.
Jadąc teraz mk5 raz zdarzył się problem z wyprowadzeniem auta na prostą - po wyprzedzaniu wjazd w bardzo duże koleiny. Mimo tej sytuacji auto sprawowało się bardzo dobrze. A co do wspomagania wolałbym czuć na kierownicy prowadzenie auta. Jakie by nie było to wspomaganie każdy z nas miałby jakieś uwagi dla wielu lekkie wspomaganie liczy się bardziej z uwagi na komfort dla mnie ważniejsze jest pewne prowadzenie zwłaszcza, że auto często będzie pokonywało trasy. A takie wspomaganie to bardziej do miasta i małych prędkości.

System rozpoznawania znaków myślałem, że działa na zasadzie kamery gdy mijałem znak idealnie pokazywał ograniczenie również w miejscach gdzie były chwilowe remonty i ograniczenie np do 30 km/h. Była jednak jedna sytuacja w której system pokazał ograniczenie do 20km/h w miejscu gdzie jakieś 2/3 tygodnie temu był remont drogi. Nie widziałem tego znaku wróciłem i oto niespodzianka znaku nie ma więc skąd wziął to ograniczenie? Kolejna sprawa ograniczenie na trasie np do 70 gdzie najbliższe skrzyżowanie odwołuje ograniczenie po jakim czasie zmienia wam ponownie na 90km/h? bo u mnie różnie czasami zaraz po przejechaniu przez skrzyżowanie a czasami 2/3 km dalej. Kolejne pytanie jak system rozpoznawania znaków działa u Was w nocy ? Mój niestety ale zawiódł pominął kilka znaków "teren zabudowany" w dzień działał idealnie w nocy kilka wiosek pokazywał 90 km/h.

Kolosalna różnica między mk4 a mk5 to wygłuszenia w aucie jest na prawdę cicho. Wielki plus za to.

Były pytania o fotele moja opinia oraz pasażera "bardzo wygodne"

Panoramiczny dach kolejny wielki plus mam w innym aucie i strasznie się wnętrze nagrzewa tu auto stało cały dzień na słońcu bez rolety i aż tak się nie nagrzało. Dach panoramiczny z filtrem IR przednia szyba z filtrem IR oraz przyciemnione szyby z tyłu auta.

reflektory "Ford Dynamic LED" jak Wam podoba się barwa światła? Jakie macie porównanie do ksenonów? Osobiście wydaje mi się że w nocy w trybie mijania światła mają krótszy zasięg niż moje ksenony w MK4. Ustawiłem auta na dużym placu zaznaczyłem mniej więcej najdalszy punkt obu i lekka różnica jest na + dla ksenonów. Ale oczywiście musimy zakładać, że reflektory w obu autach ustawione są prawidłowo. System działa płynnie na trasie faktycznie zwiększa strumień światła. Po tym jak automatycznie włączy długie droga oświetlona idealnie. Sprawnie i szybko przełącza na światła mijania przy wjeździe w oświetlony teren lub gdy jedzie samochód z naprzeciwka. Jedyna sytuacja gdy wyprzedzałem system zaraz po minięciu wyprzedzanego samochodu przełączył na długie mimo, że z naprzeciwka jechało auto i odległość nie była jakaś bardzo duża. Dopiero po zjechaniu na prawy pas system wrócił do świateł mijania.
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem