View Single Post
Stary 25-06-2010, 08:03   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,992
Domyślnie Odp: co powiecie na takie felgi??

Po pierwsze - rozstaw śrub to nie wszystko. Transity do 2000r miały szpilki 12x1,5mm i otwór stożkowy w feldze. Po 2000r szpilki są 14x2mm i otwór w feldze jest walcowy (płaska nakrętka). Więc pierwsze pytanie, jakie otwory mają te felgi. Od razu mówię, że nie kupisz stożkowych nakrętek M14x2mm - nie ma takich na rynku, trzeba dorabiać...(dopisane 16.01.2011 - już są, ale w Anglii. W Polsce nadal ich nie widzę).(dopisane 24.12.2011 już są w Polsce na Allegro).

Piszesz, że wolałbyś oryginały fordowskie pięcioramienne - przecież one są tańsze w ASO od tych z linka.. Dwa lata temu ja płaciłem za felgę 390 zł brutto. Drogie są natomiast nakrętki do nich z chromowanymi kapturkami. Ale - ponieważ nakrętki są płaskie - dopuszczone są do stosowania nakrętki bez ozdobnego kapturka od felg stalowych, można założyć na nie plastikowy czarny kapturek - ale wiadomo, że to już tak nie wygląda jak powinno. Jedna nakrętka z chromowanym kapturkiem kosztuje ok 40 zł. Komplet złodziejek plus nasadka 200-300zł (są dwa typy, tańszy jest mocniejszy).

Rozmiar felg oryginalnych jest 5,5Jx16, czyli najszersze opony jakie możesz założyć to 205mm. Te z linka są szersze, 6,5Jx16, najszersza opona to 235mm.

Są jeszcze w ASO felgi od Transita VanSport, 6,5Jx18 ale kosztują majątek, ok 1250 zł/szt. Ale są piękne (patrz link).

Co do wyglądu - o gustach się nie dyskutuje... Moim zdaniem oryginały są ładniejsze, nie podobają mi się te czarne wstawki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja chcę kupić Ronale, ale na razie muszę zjeździć te opony co mam - no i zaczekać na przypływ gotówki.

Tu jest link do wątku, gdzie jest zdjęcie mojego pościgowca na fordowskich felgach.
http://forum.fordclubpolska.org/show...t=77863&page=2

Czyba chcesz przeznaczyć na tą inwestycję 2.500 zł, a nie 25.000zł?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-12-2011 o 14:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem