Temat: [Focus 2014-2018] Montaż wideorejestratora
View Single Post
Stary 18-04-2019, 14:25   #20
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Montaż wideorejestratora

Odświeżam temat bo chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku o tym samym temacie.

W MK2 kamerkę miałem podłączoną do gniazda zapalniczki. W zasilanie zapalniczki wstawiłem przekaźnik sterowny plusem po zapłonie ze skrzynki bezpieczników (GEM) i było bardzo dobrze.

Nie wiem skąd wziąć zasilanie do rejestratora jazdy. Czy z lampki sufitowej, czy z lusterka fotochromatycznego, czy ze skrzynki bezpieczników?
Jeśli miałbym brać z lampki to "po drodze" przewodu jest schowek na okulary ( w załączniku) który nie do końca wiem jak zdemontować.

Jeśli zasilanie z lusterka to z kolei nie wiem jak rozebrać tę osłonę czujników. ( w załączniku )

Jeśli zaś, miałbym zasilać ze skrzynki bezpieczników ( załączeniu) to z którego bezpiecznika wziąć plus po zapłonie?
Jeśli np. bezpiecznik 60 lub 62 ( opis w załączniku )to nie widzę sensu bo "ten sam prąd" mam w lampce lub lusterku?

Ma ktoś jakiś wypróbowany i pewny "patent" na podłączenie tej kamerki/rejestratora jazdy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Schowek na okulary.jpg (20.8 KB, 202 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Osłona czujnika deszczu.jpg (54.1 KB, 228 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Skrzynka bezpieczników.jpg (57.0 KB, 194 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Bezpieczniki opis 1.jpg (99.5 KB, 171 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Bezpieczniki opis 2.jpg (84.3 KB, 123 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem