Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator
View Single Post
Stary 28-09-2019, 10:40   #1
sushirs
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Warszawa
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Lightbulb 1.8 TDCI Ciągle rozładowuje akumulator

witam,

Problem:
akumulator kupiony w 01.2017r
w maju br. problem zaczał występować pierwszy raz. chciałem otworzyć samochod z pilota - nic się nie zadziało. Otworzyłem manualnie i po przekręceniu stacyjki cisza. Nie zakręcił ani razu.

Wyjałęm aku, naładowałem, jezdzilem kilka dni po czym znowu na kolejny dzien to samo, zero prądu > ładowanie > działa.

Po kilku takich incydentach auto oddałem do autoryzowanego serwisu forda. Po 3 dniach diagnoza była jasna - walnięty aku.
Kupiłem nowy akumulator, pojezdzilem z 400km, zostawilem auto pod blokiem. Po 3 dniach chce jechać na zakupy, a sytuacja znowu jak parę linijek wyżej....

Pytania:
1. Wychodzi na to, ze kupiłem nowy akumulator który został teraz rozładowany, czy czasem nie wpływa to na jego żywotność?
2. Oddawać auta do tego serwisu nie będę, gdzie lub u kogo szukać pomocy?
3. Może ktoś miał podobny problem? (przeszukałem forum i nie widziałem podobnego lecz może źle szukałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc. P

edit:
jednak nie Rozwiązanie problemu..
Okazało się, że w klapie bagażnika zamek jest do wymiany (randomowo się nie zamyka) przez co pobiera prąd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit 2
sytuacja z rozładowaniem znowu się powtórzyła ale wydaje mi się, że znalazłem wspólny mianownik.

auto rozładowuje się dzień po dłuższej trasie tylko gdy w międzyczasie mam podłączone coś do gniazdka zapalniczki (np. trasmiter bluetooth do muzy).

może ktoś coś teraz podpowie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sushirs ; 24-12-2021 o 12:56
sushirs jest offline   Odpowiedź z Cytatem