View Single Post
Stary 10-10-2023, 20:06   #1
RadekB
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 13-07-2023
Skąd: Piaseczno
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 7
Domyślnie 1.6 ecoboost sporadyczne szarpania/krztuszenie błąd P0420

Cześć,
Od ponad dwóch miesięcy jestem posiadaczem S-Maxa z 2011r z silnikiem 1.6 ecoboost 160km jednak mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić. Chodzi o to, że raz na jakiś czas samochód zacznie szarpać, szczególnie przy niskim obciążeniu czyli np. jadę 50km/h na 4 biegu (1600rpm) wtedy silnik jakby się krztusił, ale jak patrzę na chwilowe zużycie paliwa to jest ono wyższe niż zazwyczaj. Gdy wrzucę wyższy bieg i mam wyższe obroty to te szarpanie jest już mniej wyraźne, a żeby całkowicie się tego pozbyć to muszę wyłączyć silnik, poczekać kilka sekund i włączyć go z powrotem. Jednak znowu po jakimś czasie (zazwyczaj kilkaset kilometrów problem powraca). Zastanawia mnie tez błąd P0420 który zazwyczaj pojawia sie wraz z tym szarpaniem, bo nie wiem czy to przez ten błąd silnik zaczyna się krztusić czy może przez krztuszenie pojawia się ten błąd. Dodam jeszcze, że 2x przez ten błąd pojawiła się kontrolka check engine, ale zazwyczaj błąd się pojawia i widać go tylko po podpięciu pod OBD.
Do tej pory z tego co wiem to w aucie była regenerowana turbina (nie była zepsuta, ale poprzedni właściciel myślał, że była i oddał do regeneracji), zawór upustu ciśnienia z turbiny (powodował błąd P0234) oraz rozrząd (wymieniał poprzedni właściciel, więc nie wiem czy tylko pasek czy również inne rzeczy)

Czy wie ktoś może o co może chodzić i jak temu zaradzić?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia/wieczoru
RadekB jest offline   Odpowiedź z Cytatem