Temat: [Focus 2011-2014] Światła przeciwmgielne tył - USA
View Single Post
Stary 29-01-2020, 14:50   #39
markokon
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Łęczna
Model: Focus SE, 163 KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Thumbs up Odp: Światła przeciwmgielne tył - USA

Cytat:
Napisał dudinet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem to na miarę swoich możliwości.
Oczywiście że dobrze, najważniejsze że działa, pomysł z przekaźnikiem monostabilnym jest OK i nie miałem zamiaru negowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wymieniłeś przełącznik świateł który komunikuje się po LIN z BCM, który dalej po can wysyła ramke danych np do IPC aby zapalił kontrolkę. Na tym forum wyczytałem że ktoś produkuje przekaźniki z elektroniką którą podpina się pod zasilanie i can aby sterować pmg (scalak reaguje na ramke danych od pmg i załącza przekaźnik). Nie znam ceny i namiarów ale rozwiązanie jest ciekawe pod warunkiem że can jest w bagażniku i nie trzeba się wpinać daleko i ciągnąc kabelków przez całe auto. Może ktoś zna cenę i poda namiary - może się kiedyś przydać. Pozdrawiam
__________________
Zeglarstwo 470, jazda czoperem i Krótkofalarstwo, elektronika, automatyka PLC, CNC to moje hobby !
markokon jest offline   Odpowiedź z Cytatem