Temat: [S-MAX 2006-2015] Wymieniam sprzęgło.
View Single Post
Stary 17-09-2021, 20:43   #1
Treborak
ford::beginner
 
Imię: Trebor
Zarejestrowany: 15-09-2021
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Wymieniam sprzęgło.

Witam Forumowiczów.

Jestem właśnie w trakcie wymiany sprzęgła. Pacjent to Ford S-max manual 140 Km 2.0 Tdci . Data produkcji 12.2008. Aktualny przebieg 233 000 km. Powód naprawy to nagły i niespodziewany hałas z komory silnika, słyszany głównie na obrotach jałowych oraz żyjący własnym życiem pedał sprzęgła. Szybka diagnoza....padła dwumasa. Koszt naprawy w warsztacie kosmiczny i jeszcze nie wiadomo co dojdzie.

Zakupiłem części i naprawiam sam. Na szczęście mam garaż. W tej chwili mam już wszystko rozkręcone i zaczynam składanie od jutra.

Pierwsza sprawa o której chcę napisać to TAK Trzeba demontować sanki ! Inaczej ta WULGARYZM skrzynia nie wyjdzie. Roboty kupa !

Dwumasa tak się rozwaliła że ledwo dałem radę to WULGARYZM od wału odkręcić, tak się poprzestawiały otwory pod śruby !

I teraz najważniejsze. Zmieniam na dedykowany zestaw z kołem jednomasowym firmy Valeo.

Tyle na dziś. resztę dopiszę na bieżąco.
W razie pytań zapraszam do dyskusji.

Aktualizacja z dziś czyli z 18.09.2021, Wszystko zamontowane. Pasowało bez problemów. Jutro pomimo niedzieli walka będzie trwała ponieważ auto na poniedziałek musi być sprawne.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-09-2021 o 15:54 Powód: A NASTĘPNYM RAZEM POLECI KOLOROWA KARTKA
Treborak jest offline   Odpowiedź z Cytatem