View Single Post
Stary 01-06-2022, 21:53   #1
Rara231
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 27-08-2021
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie 1.6tdci 115km Nieregularne obcieranie przy silniku

Cześć,

Szukałem czegoś w podobie, lecz nie znalazłem. Po ostatniej wymianie oleju oraz lekkim remoncie powypadkowym zauważyłem, że z lewej części komory silnika dochodzą dziwne dźwięki tarcia - https://streamable.com/e2muqc

Jest to na tyle ciche, że z prawej ledwo jest to słychać. Bardziej martwi mnie fakt, że po przejechaniu 20 km ekspresówką dźwięki się nasiliły. Po zmniejszeniu prędkości już nie było tak głośno, jednak sama charakterystyka pracy silnika lekko się zmieniła. Wydaje się głośniejszy, a wibracje bardziej czuć we wnętrzu. Nie mam jednak z czym porównać.

Paski wydają się całe, nic się nie poci, system nie zapodaje żadnych błędów. Jedyne co jeszcze zauważyłem, to być może zwiększone zużycie paliwa - zwykle po mieście mam jakieś 5,5-6l/100km, teraz jakoś ciężko zejść poniżej 7l/100km. Znów, może to być jedynie kwestia zwiększonych korków.

Byłem dziś u mechanika, lecz on stwierdził, że to może być wszystko i nic. Póki to nie eskaluje, to ciężko będzie znaleźć przyczynę. Wiadomo, wolę dmuchać na zimne, więc chciałbym się was zapytać czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem.

Ostatnio edytowane przez Rara231 ; 02-06-2022 o 07:32
Rara231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem