View Single Post
Stary 29-10-2012, 18:29   #7
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: drgania pod maską przenoszone na deskę rozdzielczą

Cytat:
Napisał ramzi7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, moim zdaniem ma to związek z poruszanym już wcześniej wątkiem na temat drgań w kratce nawiewu na które to nikt rozwiązania nie znalazł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie również występuję na biegu jałowym jak i w pewnych zakresach obrotów.
Rozwiązanie? Póki co brak.
Kurczę myślałem że tylko w moim Mondku coś brzęczy w kratce nawiewu na szybę. Jest to wyraźniej słyszalne jak jest zimno. Jak samochód stoi na słońcu i tą kratkę podgrzeje to jest prawie ok. Może od ciepła coś się rozszerza i wtedy nie ma możliwości mocnego drgania ? Najbardziej te upierdliwe brzęczenie słychać gdy silnik przechodzi przez 2 tyś obrotów.
Dodatkowo miałem coś takiego że po przygazowaniu na postoju spod pokrywy silnika był słyszalny taki dziwny dźwięk, jakby coś nie było dokręcone. Gdy zdjąłem plastikową osłonę silnika z góry okazało się że brakuje jednej gumy ją mocującej / ta po lewej stronie od bagnetu / . Gdy gazowałem bez osłony nie słyszałem już tego dziwnego dźwięku. Muszę załatwić tą gumę od osłony bo osłona wpada w duże wibracje.

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 29-10-2012 o 18:34
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem