View Single Post
Stary 05-03-2014, 21:46   #20
Ciechanek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2013
Model: MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Witam
W nawiązaniu do pierwszego postu mam pytanie ponieważ stwierdziłem u siebie podobne objawy (ten sam silnik) które pojawiły się po przejechaniu ostatnich 50km tj.zapach paliwa w kabinie + na postoju dym z pod maski.
Po zajrzeniu pod maskę i zdemontowaniu osłony okazało się ze cały silnik z góry a dokładniej mówiąc gniazda gdzie zamontowane są wtryskiwacze jest zalany paliwem .

Osuszyłem to na drugi dzień i podejrzewam ze wyciek jest z miejsca gdzie do wtryskiwacza wkręcona jest końcówka na klucz 13 do której podłączony jest przewód paliwowy (tam się delikatnie poci przy dodaniu gazu na biegu jałowym), lub nieszczelne przewody przelewowe lub co by było najlepszą opcją sama uszczelka tych przewodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

I teraz moje pytania:
1. Czy aby stwierdzić nieszczelność przewodów trzeba zdejmować tą plastikowa osłonę widoczna na zdjęciu z nalepką która je częściowo przykrywa (wystają tylko końcówki) ? 2.Czy mogę zastosować jakiś środek typu pasta uszczelniająca do uszczelnienia tej końcówki która wchodzi do wtryskiwacza ponieważ dokręcam na maksa i dalej stamtąd delikatnie cieknie.
3.A może wtryskiwacz jest do wymiany? Jezeli tak to już gorzej bo bardzo ciężko taki dostać siemens nr fabr.9657144580 a nowy kosztuje niemało.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Ciechanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem