View Single Post
Stary 12-05-2015, 09:48   #27
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

Cytat:
Napisał grzegorzyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście w poprzednich autach (w większości)latałem na CASTROLU 5W30 , w przypadku obecnego dałem się zwieść reklamie i kupiłem właśnie FORMUŁĘ. Ale jak dotąd po przejechaniu 3 tys. nie zauważyłem zmian ani w pracy silnika,ani w kolorze oleju na bagnecie,dodam że przed wymianą zrobiłem płukanie silnika ,motor 1.6 B ,stan licznika 170.000 ,zużycia oleju nie stwierdzono.
Zawsze wymieniam olej przy ok.10.000km.
Cześć
To Ja mam fokę 200 tys + przebiegu i przy ok 190 zalałem formułę L po wymianie Castrola... Czy poczułem różnicę? Moje argumenty są takie:

a) Focus jest 2 w rodzinie - ja mam służbowe więc focusem jeździ żona i ona nic nie czuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mi trudno wyczuć skoro przesiadam się na dwa auta co chwilę...

b) zaraz po wymianie tego oleju - poczułem różnicę, ale trzeba pamiętać, że zrobiłem wtedy także czyszczenie wtrysków preparatem liqui moly - polecam, bo różnicę widziałem...

c) przypatrywałem się temu (na tyle na ile mogłem, pewnie przez punkt a mniej dokładnie niż gdybym focusem śmigał codziennie) i jednak twierdzę, że ciutkę nieco jest lepiej.. oczywiście nie przepaść i nie wiem w jakim stopniu przypisać to czyszczeniu wtrysków a ile olejowi ale spalanie spadło średnio w każdych warunkach o ok 0,3-0,4 litra (komputer działa i sobie zaglądam, ktoś powie, że to mało, ktoś powie że dużo - dla mnie to dużo jak na auto o takim przebiegu), autko ciutkę łatwiej przyspiesza, jest zrywniejsze, spalanie po przyspieszeniu i wyrównaniu prędkości spada szybko i do niższej wartości chwilowej.. gdybym tylko zmienił olej - bez czyszczenia wtrysków - pewnie byłbym lepiej zorientowany w różnicy,

d) w mojej ocenie różnica wynikająca tylko między olejami może być wątpliwa do wyczucia... dlatego dużo racji mogą mieć osoby nie przypisujące takiej roli olejowi np... różnice pomiędzy nowoczesnymi olejami mogą być jednak widoczne długoterminowo bardziej i mogą być mniejsze... i gdybym miał to auto sprzedać za pół roku albo rok - to bym pewnie brał cenowo ale ponieważ jak pisałem wcześniej - mam zamiar poużytkować dłużej - to kilka złotych więcej wydam na lepszy olej...

Ja zmieniam olej co ok 16-18 tys km (tak do tej pory robiłem).
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Miroo ; 12-05-2015 o 09:52
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem