Temat: [EcoSport 2017- ] Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km
View Single Post
Stary 25-06-2018, 10:56   #14
cadship
ford::beginner
 
Avatar cadship
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: KUGA III VIGNALE PHEV/Ecosport STLine
Silnik: 2.5 +EL/1.0 125KM automat
Rocznik: 2020 / 2018
Postów: 32
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Cytat:
Napisał Abermon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok chłopaki, ale nie uważacie jednak że 9 litrów na cykl mieszany w silniku 1.0 to jest porażka? Ja wiem, że tak naprawdę spalanie was nie interesuje itp... Ale mam wrażenie, że to jest pocieszanie się na siłę. Jeśli spalanie by Was nie interesowało kupilibyscie auta z silnikami 3.0 i mieli fun z jazdy.
Gdyby był 3.0 to na pewno bym go kupił (wystarczyłoby nawet 1.5), ale producent na europe dał tylko 1.0 o dieslu nie mowie, bo do takiego samochodu miejskiego to porazka.
A jezeli chodzi o spalanie to nie rozumiem tego powiedzenia "duzo pali" przeciez jak ktos kupuje samochod za 90 tys to chyba go stac na paliwo, a z tego co sie orientuje to na stacjach paliwa nie brakuje. Z drugiej strony to wole niech pali litr paliwa wiecej niz na 1000km dolewac litr oleju.
Wracajac do tematu o spalaniu (silnik 1.0 125KM automat) - po przejechaniu 2500 km srednie spalanie mam na poziomie 7,6 (cykl mieszany 60/40 bo mieszkam ok 10 km za Szczecinem i dojazd mam w mniejszych korkach wiec to mozna uwazac za trase), ale dodam ze jak żona sprawdzała z dystrybutora to komp przeklamuje ok 0,5 litra wiec wyszło 8,1l. pewnie wyszło by jeszcze z pol litra wiecej, bo w chłodniejsze dni zona jezdzi bez klimy, bo otwiera sobie okno dachowe (nie dla oszczednosci tylko tak jej lepiej, ja w mondeo tez z tego "luksusu" czesto korzystam). Wydaje mi sie ze dla tego samochodu realne srednie spalanie wyniesie ok 8,5 l (w automacie), ale dodam ze kolega ma manuala i u niego spalanie jest niewiele mniejsze ok 8 l - teraz zaluje ze nie kupil automata

Ostatnio edytowane przez cadship ; 25-06-2018 o 10:59
cadship jest offline   Odpowiedź z Cytatem